Археологічні розкопки в Мексиці: відкриття цивілізації майя
Археологи, які вивчали джунглі Мексики, знайшли загублені споруди, побудовані цивілізацією майя. Серед цих відкриттів — величні піраміди, громадсько-церемоніальний центр та підземна структура, що була прихована під майданчиком для гри в м’яч.
Нещодавні розкопки проводили Мексиканський національний інститут антропології та історії (INAH) в центрі штату Кампече, відомого своїми старовинними руїнами майя. Цього разу дослідження були спрямовані на маловивчений ліс у Біосферному заповіднику Балам-Ку, що охоплює приблизно 140 квадратних кілометрів, повідомляє IFLScience.
Зокрема, серед відкриттів виділяється громадсько-церемоніальний центр та кілька споруд, включаючи головну площу з пірамідальною конструкцією. У іншому місці була виявлена будівля висотою 13 метрів, яка, ймовірно, використовувалася для обрядів.
Дослідники також виявили майданчик для гри в м’яч, розташований на конструкції, яка належить ранньому класичному періоду (200-600 н.е.). Ще однією цікавою знахідкою стала піраміда висотою 16 метрів та різні артефакти, які свідчать про її важливість у пізньому посткласичному періоді (1250-1524 рр. н.е.).
Використання технології LiDAR виявилося надзвичайно корисним у тропічних регіонах, дозволяючи розкрити приховані структури, які були зарослими густою рослинністю. Ця технологія допомагає розширювати наше розуміння до колумбових цивілізацій та їх складних поселень.