У ритмі вуличного танцю

Львівську Площу Ринок дійсно можно назвати культурним куточком міста. Нещодавно там відкрилось кафе, поряд з кафе зробили танцпол. Відтоді усі бажаючи відчути ритм шаленого пристрастного танго чи може проявити свою пластичність у сальсі, можуть завітати туди. Десятки людей захоплені цим видовищем збираються щовечора на Площаді. І,дійсно, там можно побачити усе : невміли рухи просто бажаючих розважитись, професійні па справжніх танцюристів,які прийшли показати народові свій талант.

Але мало хто з присутніх знають історію свого захоплення.Я зібрала деякий матеріал і вирішила поділитись з любителями танцю.

Воно з’явилося в кінці XIX століття в бідних емігрантських кварталах Буенос-Айреса, куди з’їжджалися емігранти у пошуках щастя, тут зустрілися культурні традиції країн всього світу. Щастя, як завжди, на всіх не вистачило, його замінив танець, доступний всім. У нім африканські ритми тангано, аргентинська мілонга, гаванська хабанера, іспанське фламенко, ритуальні танці індійців, польська мазурка, німецький вальс злилися воєдино в танці туги по покинутій батьківщині, нещасному коханню, пристрасті і самотності.

Спочатку танго було танцем чоловіка.Це було протиборство, дуель, в основному звичайно із-за жінки. Говорять, що пані могла вибирати з 10-15 чоловіків! Пізніше танго стало танцем чоловіка і жінки. Багато в чому і до цього дня танго зберегло свою протиборчу силу і правила гри: чоловік веде, пані слідує за його веденням.

Як на мене, це надзвичайнний танець, у ньому людина показує усі свої почуття, віддається їм.Пізніше, десь у ХХ столітті популярність танго вийшла за межи Аргентіни і стало відомо вже у багатьох сусідніх старанах. Як бачите до Украіни теж дійшло таке поняття як «тангоманія».

І взагалі вулині танці популярні по всьому світу. Наприклад, у США дуже відомі такий танець як хіп-хоп. Американці, переважно підлітки, дуже захоплюються, вони так само як і на нашій Площаді збирають велику публіку.

А у Франції щорічно проходить фестиваль (баттли) з ще одного виду вуличного танцю- брейк данс. На цей фестиваль з’їжаються юнаки з усього світу. У 2008 році честь України на цьому баттлі захищав хлопець на прізвище Колобок.

Танець- це рух, рух- це життя.

Завітйте у цей куток ритму,пристрасті,почуттів.У навіть, якщо ви не вмієте танцювати, чи може соромитесь, не хвилюйтесь там вас навчать.