Союзники України обговорюють використання заморожених російських активів для підтримки Києва

Учасники руху підтримки України обговорюють використання російських активів

Згідно звіту АП, який посилається на двох неназваних американських посадовців.

Учасники руху підтримки України шукають шляхи ефективного використання заморожених російських активів для підтримки військових зусиль Києва. Це питання стає все важливішим у зв’язку з продовженням російської агресії та нестабільною фінансовою ситуацією в Україні.

Питання резервів російського центрального банку на порядку денному

Основною темою на зустрічі фінансових чиновників Групи семи багатих демократій, яка проходить з четверга по суботу в італійському Стрезі, стає питання про долю резервів російського центрального банку, які були заморожені після вторгнення в Україну.

За даними АП, Україна та її прихильники виступають за конфіскацію 260 мільярдів доларів російських активів, але це ускладнюється правовими та фінансовими перешкодами з боку європейських посадовців. Більшість заморожених активів знаходиться в Європі.

Намір використовувати російські кошти для фінансової допомоги Україні

План Європи використання лише відсотків з російських коштів забезпечить близько 2,5-3 мільярдів доларів на рік, що недостатньо для користі України навіть протягом місяця.

Угідно з АП, американські посадовці та економісти пропонують використовувати цей мінімальний обсяг для створення значно більшого обсягу за допомогою облігацій, які будуть погашатися за рахунок майбутніх процентних доходів, для надання Україні фінансової допомоги негайно. У суботу міністри зустрінуться з міністром фінансів України Сергієм Марченком.

Продовження роботи над амбіційними варіантами фінансової підтримки

«Забезпечення позиції України в середньо- та довгостроковій перспективі вимагає розблокування вартості заморожених російських суверенних активів», — заявила міністр фінансів США Джанет Єллен на прес-конференції у четвер в Стрезі. «Ми підтримуємо рішення ЄС використовувати несподівані прибутки від цих активів, але ми також повинні продовжувати нашу колективну роботу над більш амбіційними варіантами».