Розвінчуємо 7 поширених міфів про горілку

Хоча горілка вважається одним із найстаріших і найпопулярніших алкогольних напоїв у світі, навколо неї, безумовно, існує чимало чуток і плутанини. Вона має довгу історію, що охоплює багато століть, і продовжує залишатися одним із найбільш продаваних видів алкоголю. Але навіть у тих країнах, де вона вважається національним напоєм, побутують міфи, які ми сьогодні спробуємо розвінчати.

Горілка не має запаху і смаку

Її смак більш нейтральний, ніж у бренді, віскі чи бурбону, але практично кожен виробник пропонує унікальні аромати й смакові особливості. Досить показовий приклад — горілка Nemiroff: навіть у класичному варіанті вона має м’який смак із медовими нотками. А є й варіанти з перцем, лимоном та іншими унікальними смако-ароматичними характеристиками.

Її виготовляють лише з картоплі

Швидше навпаки — картопляна горілка є рідкістю на полицях магазинів. Найчастіше міцний алкоголь виробляють із пшениці та інших зернових культур (жито, кукурудза).

Чим більше дистиляцій — тим краще

Одна з головних функцій дистиляції полягає у видаленні домішок. Прямої залежності між кількістю дистиляцій і якістю алкоголю немає. Набагато важливішими є такі чинники, як якість сировини та технічні особливості самого процесу дистиляції.

Горілку потрібно зберігати в морозильнику

Чи можна класти її в морозильну камеру? Чи варто це робити? Ці питання досі залишаються актуальними. Заморожування горілці загалом не зашкодить, але деякі молекули при мінусових температурах руйнуються, через що смак може дещо змінитися. Подумайте, чи спало б вам на думку заморозити вино? Ідеальна температура зберігання горілки — від 0 до 5 °C. У такому разі смак не зміниться, а напій залишиться приємно охолодженим, що для багатьох є важливим. Утім, пити міцний алкоголь холодним чи кімнатної температури — особистий вибір кожного.

Хороший засіб для сну

Хоча алкоголь дійсно може викликати сонливість і допомагає швидше заснути, насправді якість сну значно погіршується. Після такого сну ви прокинетеся втомленими, млявими та не відпочилими.

Підходить лише для коктейлів

Горілка дійсно є універсальною основою для коктейлів, але багато хто віддає перевагу вживанню її у чистому вигляді або в простих міксах, наприклад, із содовою чи тоніком, великий вибір яких пропонує сайт MAUDAU.

Ліки від похмілля

Міф про те, що алкоголь допомагає полегшити симптоми похмілля, доволі живучий. Жодних наукових доказів цього немає. Швидше навпаки — додаткова доза алкоголю лише погіршить стан і посилить симптоми похмілля.